fbpx

Академија за дигитален маркетинг

uspeshna prikazna - zhive apostolovski - digitalen marketing

Од Challenge Day до успешна кариера во СЕДЦ

Разговараме со Живе Апостоловски, студент на академијата за дигитален маркетинг кој преку Challenge Day на академијата за дигитален маркетинг во моментов е дел од нашиот тим.Дознајте повеќе за негово кариерно патување!   Како од Challenge Day до успешна кариера во СЕДЦ? Од учество на Challenge Day до целосна стипендија за академијата за дигитален маркетинг до […]

Од Challenge Day до успешна кариера во СЕДЦ Read More »

uspeshna prikazna - jovan panajotovikj - digitalen marketing

Успешна приказна- Јован Панајотовиќ

Запознајте го Јован, алумни студент од академијата за дигитален маркетинг. По завршување на академијата кариерата ја продолжува во Shortlist како SEO Specialist.Прочитајте го целосното интервју и дознајте повеќе за него! Здраво Jован, накратко претстави се себеси Здраво, јас сум Јован. Имам 24 години и како поранешен студент на академијата за дигитален маркетинг можам да кажам

Успешна приказна- Јован Панајотовиќ Read More »

uspeshna prikazna - davor petrovikj - digitalen marketing

Успешна приказна- Давор Петровиќ

Разговараме со Давор Петровиќ, алумни студент од академијата за дигитален маркетинг кој по успешниот завршеток на наставната програма својата кариера ја продолжува во Adepto Solutions. Дознајте повеќе за неговото искуство од академијата и како истата му помогнала во неговото кариерно патување. Здраво Давор, раскажи ни нешто повеќе за себе Здраво, јас сум Давор Петровиќ. Имам

Успешна приказна- Давор Петровиќ Read More »

uspeshna prikazna -ivona oracheva - digitalen marketing

Успешна приказна- Ивона Орачева

Ви ја претставуваме Ивона Орачева, алумни студент од академијата за дигитален маркетинг. Тaa ни го раскажа своето искуство од академијата и како тоа и помогна да е дел од тимот на Synami. Која е Ивона Орачева? -Здраво дечки! Ми фалевте 😊. Имам 26 години и сум Охриѓанка, како и поранешен студент на академијата за дигитален

Успешна приказна- Ивона Орачева Read More »

uspeshna prikazna - ana sazdova - digitalen marketing

Ана Саздова – дел од тимот на Synami Media

Претстави се себе и академијата која јa си ја посетувалa. Јас сум Ана, поранешен студент на Академијата за дигитален маркетинг. Денес работам како Digital Marketing Specialist. За себе можам да кажам дека сум амбициозна и креативна, секој ден се стремам да научам нешто ново со што би го надоградила сопствено знаење. Каде се вработи и

Ана Саздова – дел од тимот на Synami Media Read More »

uspeshna prikazna - trajche galevski - digitalen marketing

Трајче Галевски – дел од тимот на Групер

Тоа што не прави најгорди и всушност целта на нашите академии се успешните приказни на нашите студенти. Од Академијата за Дигитален Маркетинг ви го претставуваме Трајче Галевски кој наученото го применува за Групер. За можностите и динамичноста на Дигиталниот Маркетинг тој ни раскажува во интервјуто подолу. Здраво Трајче, кои се трите карактеристики кои те опишуваат?

Трајче Галевски – дел од тимот на Групер Read More »

uspeshna prikazna - kiril kiroski - digitalen marketing

Кирил Кироски – дел од Mozzart Bet

Денес зборуваме со Кирил кој е дел од тимот за Дигитален Маркетинг во MozzartBet Македонија. Заедно поминавме 6 месеци на Академијата за Дигитален Маркетинг, а сега разговараме со него за досегашното работно искуство. Здраво Кирил, поминавме забавни и предизвикувачки 6 месеци на Академијата, но никогаш не те прашавме зошто Дигитален Маркетинг во Qinshift Academy? Пред

Кирил Кироски – дел од Mozzart Bet Read More »

Scroll to Top